Ostatnio Zaktualizowany:

Przyrządy niezbędne do ćwiczeń w domu

Kategorie Przyrządy do ćwiczeń

W obecnych czasach coraz więcej z nas dba o dobrą formę. Próbujemy znaleźć chociaż chwilę, aby poćwiczyć, np. po szkole lub pracy jedziemy na siłownię. Jednak wiele osób nie ma możliwości, aby na takie dodatkowe zajęcia fizyczne się zapisać. Często dojazdy pochłaniają zbyt dużo czasu – który jest niezwykle cenny dla każdego z nas. Z pomocą przychodzą sklepy sportowe mające w swojej ofercie sprzęt do ćwiczeń, który możemy zakupić do domu, aby stworzyć swoją własną “mini siłownię”.

Przyrządy do ćwiczeń (https://www.marbo-sport.pl/), które przydadzą się osobom pragnącym trenować w domu to:

  • mata
  • hantle
  • guma oporowa
  • step
  • drążek do podciągania
  • skakanka
  • piłka gimnastyczna
  • wałek do masażu.

Mata

Mata jest podstawowym elementem zestawu treningowego. W sprzedaży są dostępne wersje o różnych wymiarach, grubościach i przeznaczeniu. Możemy znaleźć cieńsze maty i te grubsze z powłoką chroniącą przed uszkodzeniami, gdy np. ćwiczymy w butach. Jest to istotny przedmiot ze względu na nasze bezpieczeństwo i wygodę, ponieważ wykonując ćwiczenia na podłodze, ręczniku czy kocu, może dojść do powstawania na plecach nieprzyjemnych w dotyku i wyglądzie odgnieceń, a nawet siniaków.

Hantle

Hantle kojarzone są zazwyczaj z treningiem ramion i klatki piersiowej. Jednak istnieje wiele innych zastosowań tego sprzętu, można go wykorzystać do wykonywania np. przysiadów, pompek. W ofercie sklepów znajdziemy hantle o różnym ciężarze – nawet takie półkilogramowe. Dla osób, które ćwiczą na tyle długo, że trzeba dołożyć ciężar zewnętrzny, aby zauważać kolejne efekty, ale nie chcą przesadzić z rozbudowaniem tkanki mięśniowej, takie właśnie małe hantelki sprawdzają się idealnie.

Guma oporowa

Gumy oporowe służą głównie do wzmacniania mięśni barków, ramion i pleców, ale także ud i pośladków. Można je również wykorzystać do rozciągania po ukończonym treningu.

Step

Step to urządzenie wyglądające jak “mini ławka”  i może być stosowane przy ćwiczeniu wielu partii mięśni. Step pozwala na spalenie dużej ilości kalorii i jest dedykowany dla osób, które lubią dynamiczne treningi, np. interwałowe.

Drążek do podciągania

Drążek jest przydatnym przyrządem do ćwiczeń, ponieważ nie tylko pozwala na wzmocnienie mięśni pleców i ramion, ale także pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Zwisanie na drążku pozwala odciążyć kręgosłup i rozciągnąć mięśnie, a jest to ważne zwłaszcza dla ludzi, którzy pracują codziennie w pozycji siedzącej.

Skakanka

Skakanka – powrót do lat dziecięcych i zastosowanie w domowym treningu. Ten przyrząd pozwala na spalenie dużej ilości kalorii i pozytywnie wpływa na rozwój mięśni nóg, ramion i brzucha. Dodatkowo skakanka pomaga w polepszeniu równowagi i koordynacji.

Piłka gimnastyczna

Włączenie ćwiczeń z piłką gimnastyczną do swojego planu treningowego jest bardzo korzystne dla naszego ciała. Takie ćwiczenia m.in. poprawią równowagę, wzmocnią mięśnie kręgosłupa i zredukują tkankę tłuszczową i bóle pleców.

Wałek do masażu

Wałek, lub tzw. roller, do masażu do przyrząd, który warto uwzględnić w swoim domowym treningu, a dokładniej w części rozciągania po wykonanych ćwiczeniach. Ten przedmiot pomoże w usunięciu bólu i rozluźni nasze mięśnie. Jest polecany przez fizjoterapeutów.

Lista przyrządów do ćwiczeń jest dosyć długa, ale są to przedmioty, w które naprawdę warto się zaopatrzyć. Nie są to urządzenia bardzo kosztowne i zajmujące dużo miejsca. Nie czekaj – jedź do sklepu, wybierz i kup sprzęt, stwórz swoją własną domową mini siłownię i ciesz się dobrą kondycją swojego ciała!

Ludzie zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com